czas
LUDZIE I PSYCHOLOGIA

Twój mózg może przewidzieć zagrożenie 10 sekund przed

Każdy z nas teoretycznie może przewidzieć co zdarzy się za 10 sekund. Ciekawa teoria, gdyby opanować ją do perfekcji mogłaby być na prawdę pomocna. Wiele wypadków nie miało by miejsca. Ale jak to możliwe?

W 2005 roku, przeprowadzone zostały badania przez naukowców z University of Washington, które ujawniło że jest pewien obszar mózgu, który ma działać jako „system ostrzegawczy” lecz ma także zdolność wykrycia nowych zagrożeń.
Czyli tych, które jeszcze się nie wydarzyły. Zjawisko nazywa się Precognition.

Wydaje się to dość dziwne i mało wiarygodne ale spójrzmy na to nieco inaczej… Ludzkie ciało (i wielu innych żywych organizmów), ma wiele jakby „systemów” obronnych, odruchów itp. które mają nas informować i od czegoś uchronić. Dla przykładu podajże w Chinach używa się węży do wykrywania trzęsień ziemi, mogą one wykryć je nawet kilka dni przed. I być może zjawisko „przewidywania przyszłości” miało być jedną z takich funkcjonalności w tym przypadku naszego mózgu.

Zjawisko było, przez wielu nadal jest uznawane jako nieprawdziwe. Nawet w temacie „Predicting” na wikipedii, uznawane jest jako pseudonauka aczkolwiek badania pt. “Predicting the unpredictable: critical analysis and practical implications of predictive anticipatory activity”, mówią wręcz przeciwnie.

Jeśli Chciałbyś wiedzieć nieco więcej, wygoogluj nazwę badań.

Źródło: www.ancient-code.com
Obraz: obraz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *