overtoun
TEORIE SPISKOWE I TAJEMNICE

Most Overtoun – Most psich samobójstw

W Szkocji, blisko Dumbardon znajduje się bardzo tajemnicze miejsce. Most Overtoun to most… Psich samobójców. Od kilkudziesięciu lat doszło tam do ok. 50 samobójstw. Jednak z ich liczbą dokładnie nie wiadomo.

Most powstał, w 1895 roku. Znajduje się nad rzeką Spardie Linn.

Pierwsze doniesienia o psich samobójstwach, pojawiały się około 1950, zauważono wtedy niezwykłe zjawisko,gdy psy dobrowolnie skakały z mostu. Most znajduje się kilkanaście metrów na ziemią, a psy zeskakują tylko z jednego miejsca na moście. Nie jest to raczej przypadek, psy są bardzo wyczulone na duże wysokości co sprawia, że raczej mało chętnie same skakałyby z mostu. Pojawiały się także doniesienia, że niektóre psy, które skok przeżyły, wracały na most i skakały po raz kolejny.

wikipedia.org

Najwięcej psów-skoczków było o rasie Labrador, Collie, Retriever, a same zgony zdarzają się przeważnie w okresie letnim.Na temat tego miejsca powstało bardzo dużo teorii, wielu uważa jakoby most miał być nawiedzony, albo w tamtym rejonie miały by się zdarzać różnego rodzaju nadprzyrodzone zdarzenia jak np. kontakty z duchami. Zwolennicy tej teorii bardzo często powołują się na pewien fakt z przeszłości… Gdy to pewien, psychicznie chory mężczyzna zepchnął z mostu swojego syna tłumacząc się jego opętaniem. Chłopiec przeżył, a po jakimś czasie próbował popełnić samobójstwo, skacząc z tego samego mostu, które też przeżył. Często można usłyszeć inne teorie pokroju tego, iż most miałby być „pograniczem, życia i śmierci”.

Innym, o wiele bardziej racjonalnym wyjaśnieniem sprawy, może być występowanie w okolicach różnych gryzoni, a szczególnie norek. Jak się okazuje, wydzielają one, a tym bardziej w okresie letnim, bardzo charakterystyczny dla psów zapach, który miałby wabić owe psy.

Jednak… Czy psy nie zauważałyby tak wielkiej przepaśi? I co z tymi, które rzekomo po przeżyciu skoku, skaczą raz jeszcze? Może są to podkoloryzowane opowieści, jednak dokładnej odpowiedzi co skłania psy do skoku z mostu niestety, nie ma.

POST TAKŻE JEST NA STEEMIT!

Źródła:
paranormalne.pl
wikipedia.org
Obrazy:
Główny
Most

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *