masoni
TEORIE SPISKOWE I TAJEMNICE

Masoni – Kim są i czym się zajmuje tajemnicza grupa?

Masonerią (inaczej Wolnomularstwo), określa się tajne stowarzyszenie, którego według wielu głównym celem jest panowanie nad światem. Mają być tzw. „Obserwatorami”, którzy kontrolują wszystko co dzieje się wśród nas. Często mówi się o „Ruchu trójkątów”… A jak jest na prawdę?

Masoni występują w większości zakątków świata, wiele państw zakazuje przynależności do tego typu ugrupowań. Natomiast w państwach rozwiniętych, gdzie człowiek może wierzyć w co chce i należeć do czego chce, nie jest to nawet szczególnie ukrywane. Sama przynależność jak czy fakt występowania zakonu na danym terenie oczywiście. To co dzieje się podczas spotkań masonów nie może wyjść na światło dzienne, każdy z Mason składa przysięgę milcznia przy jego inicjacji.

Pierwszymi przedstawicielami „Masonerii” (jeszcze wtedy ten ruch nie istniał) byli rycerze Zakonu Templariuszy. Powstały w XII wieku zakon rycerski był odpowiedzialny za strzeżenie Świątyni Salomona. Nazywali siebie „Rycerzami Chrystusa”. Templariusze w pewnym momencie byli na tyle silną organizacją, że zaczęto się jej obawiać, ostatecznie Templariusze zostali aresztowani (pod ponoć wymyślonymi zarzutami) a ten incydent nazywa się Czarny Piątek (Piątek trzynastego). Dlatego tak silna organizacja zniknęła od tak. Zdążyli jednak zostawić po sobie wiele stowarzyszeń między innymi Masonów.

Przynależność do Masonów to według wielu zaszczyt. Nie można dołączyć do zakonu z własnej chęci, odpowiedni kandydaci na członków są wybierani. Osoba, która zasiąść ma w loży Masonów musi poręczona zostać przez przynajmniej dwie osoby z bractwa. Wiele znanych osób należała/należy do stowarzyszenia w skład nich wchodzą np. Walt Disney, Winston Churchill czy Jerzy Waszyngton.

Stąd możemy wywnioskować dlaczego, mówi się by Masoni mieliby kontrolować świat. Wiele z Mason to ludzie, którzy mają dużą pozycje na świecie, w polityce, gospodarce…

W samych Stanach Zjednoczonych szacuje się ok 3 mln członków Wolnomularstwa (ok. 5mln świat). Wielokrotnie zarzuca się przynależność do stowarzyszenia wielu tamtejszych polityków. Miasto Waszyngton, czyli stolica państwa przez zwolenników teorii spiskowych jest jednym z ważniejszych miejsc tejże organizacji. Wiele pomników czy budowli jest jawnym nawiązaniem do Wolnomularstwa (np. przez rozsiane po nich liczne symbole Masońskie) a nawet plan miasta, rozmieszczenie ulic i budynków, które ma przypominać Masońskie symbole…
freemasonrywatch.org
http://freemasonrywatch.org

Masoni to jedna z wielu tajnych stowarzyszeń, przez lata powstawało masę teorii spiskowych na ich temat. Jednak żadne z nich nie mają jakichkolwiek podstaw, które miałyby stanowić o ich autentyczności. Większość powstawało na różnych internetowych forach lub chanach. Jakie są prawdziwe zamiary i cele Masonerii(Jeżeli są)… Tego nie wiemy.

Post znajduje się także na STEEMIT!
Źródła:
tajemnice-swiata.pl
Materiały filmowe
wikipedia.org
Obraz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *