bialy_dom
TEORIE SPISKOWE I TAJEMNICE

Majestic-12 – Powołany w 1947, zespół do badania UFO.

Majestic 12, określa się tajny zespół ludzi, których celem było badanie i tuszowanie spraw związanych z UFO. Powstał w 1947 roku, w Stanach Zjednoczonych za kadencji Harry’ego Trumana. Rząd Stanów Zjednoczonych od początku, zaprzeczał istnienie zespołu.

Zakładając, że Majestic 12 faktycznie istniał…
Zespół miał powstać zaraz po wydarzeniach w Roswell, gdzie to w rozbił się statek kosmiczny. Grupa powołana została do badania tejże sprawy i odpowiadała tylko przed prezydentem, Harry’m Trumanem.

Pierwszym dowodem na istnienie grupy, miała być tajemnicza przesyłka, którą otrzymał Jaime Shandera, w tamtym czasie przygotowywał film na temat ufo. W kopercie, którą otrzymał znajdowała się klisza z odbitkami dokumentów podpisanych przez samego prezydenta.

wikipedia.org – domena publiczna

Między innymi, najpopularniejszy dokument, nazywany „Truman Forrestal” z dodatkowym podpisem „TOP SECRET”, informował on o rozpoczęciu badań, pod kryptonimem Majestic-12 – zaadresowany był do James’a Forrestal’a (sekretarz obrony USA) list, w którym Harry Truman zezwolił na rozpoczęcie badań. Inne dokumenty mogły mówić, o wejściu w posiadanie Stanów Zjednoczonych, pozaziemskiej technologii w związku z katastrofą w Roswell i kilku innych skutecznie ukrytych incydentów.

Według dokumentów, po rozbiciu się UFO w Roswell, badający teren odnaleźli także 4 kompletnie zmasakrowane ciała obcych.

Nazwa Majestic-12, pochodzi od nazwy dokumentu i 12 osób mających stanowić tajną grupę. W ich skład wchodzili:

– Vannevar Bush
– Roscoe H. Hillenkoetter
– James Forrestal
– Nathan Twining
– Hoyt Vandenberg
– Detlev Bronk
– Jerome Hunsaker
– Sidney Souers
– Gordon Gray
– Donald Menzel
– Robert Montague
– Lloyd Berkener

Przed długi czas majestic-12 było zwykłą teorią spiskową, większość nie wierzyła w istnienie grupy a dokumenty uważali za sfałszowane. Jednak zespół mógł faktycznie istnieć, w okresie, w którym miałaby ona powstać bardzo mocno stawiano na tajność, był to czas zaraz po drugiej wojnie światowej – trwała wtedy zimna wojna. USA, czy też Rosja, Chiny robiło wszystko by ukryć swoje najnowsze wynalazki, czy jeśli faktycznie tak było… technologie pozaziemską.

Także incydent w Roswell wyraźnie odbił się całych Stanach Zjednoczonych, w tamtym okresie bardzo głośno było o sprawie. Grupa Majestic-12, według wielu została powołana właśnie z tego powodu, by w przyszłości unikać zbędnego „szumu” przy tego typu wypadkach.


Źródła:
wikipedia.org
Materiały filmowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *