egipt
TEORIE SPISKOWE I TAJEMNICE

Jak zaawansowani technologicznie byli Starożytni Egipcjanie?

Starożytnych Egipcjan określa się mieszkańców Egiptu od ok. 3100r p.n.e. do 30r p.n.e.. Bardzo dawno, jednak jak się okazuje po latach, ich technologia jak na tamte czasy była bardzo zaawansowana.
Istnieje teoria iż to „Ancient Aliens” czyli Starożytni Kosmici w tamtym okresie czasu przybyli na Ziemie, dali ludziom narzędzia, technologię i nauczyli się nimi posługiwać. Czy jest to prawda raczej się nie dowiemy…
Lecz ich dokonania, szczególnie w dzisiejszych czasach zdumiewają ludzkość.

Model Szybowca

Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwyczajny ptak wyrzeźbiony w drewnie. Czy aby na pewno? Warto zwrócić uwagę na skrzydła i tył „ptaka”. Skrzydła bardzo przypominają te w współczesnych modelach szybowców a tył pewnie miał stanowić, coś na wzór statecznika, którym można by kontrolować tor lotu pojazdu. Model odnaleziony został w piramidzie Dżesera, w Sakkarze (Egipt), kolejnym znaleziskiem w tej że piramidzie był papirus, na którym między innymi znajdował się przekaz „chcę latać”. Tego czy Egipcjanie zbudowali pełnowymiarowy model nie wiemy. Model był by zdatny do lotu.

Piramidy i Świątynie

Jeden z bardziej znanych tematów… „Kto wybudował piramidy?”. I cały czas nie znamy dokładnej odpowiedzi na to pytanie, czy byli to ludzie? Obcy? Piramidy były wykonane z niesamowitą precyzją jak na tamte czasy, ogromne ważące, nawet do 3 ton idealnie dopasowane, przycięte głazy tworzące ze sobą spójną całość, do dziś nie wiemy nawet w jaki sposób cięte były skały przez Egipcjan. Piramidy składające się z czasem nawet kilku milionów bloków skał. Wszystko wskazuje na to, że byli do tego zadania odpowiednio wyposażeni. Czy używali narzędzi powszechnie nam znanych jak, dłuta, młoty, druty do cięcia? Wiele teorii mówi o tym, że piramidy zostały wzniesione przez obcych, pojawiają się także wzmianki o to by obcy mieli by podarować Egipcjanom narzędzia i nauczyć się nimi posługiwać. Tylko PO CO?

 

Przedstawiłem temat na tych przykładach lecz jest ich o wiele więcej. Starożytni Egipcjanie byli jak na tamte czasy teoretycznie aż nazbyt zaawansowani. Budowanie wielkich piramid czy świątyń musiało być dla nich proste i łatwe jeżeli to robili i wznieśli ich aż taką ilość. Do dziś nie można wytłumaczyć ich działania w dość racjonalny sposób, teorie związane z obcymi są także brane z licznych rzeźb na skałach, ścianach itp. które wielokrotnie przypominają coś na wzór obserwacji obcych.

Post także znajduje się na steemit! 

Źródła:
-Materiały filmowe
Ancient-code.com

Obraz

One Reply to “Jak zaawansowani technologicznie byli Starożytni Egipcjanie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *