piramida
TAJEMNICZE MIEJSCA I STAROŻYTNE CYWILIZACJE

Jak Egipcjanie budowali Piramidy?

Jedno z najczęściej pojawiających się pytań związanych ze starożytnym Egiptem, „W jaki sposób Egipcjanie budowali piramidy?”. Ludzkość prawdopodobnie znalazła odpowiedź na te jakże trudne pytanie.

Wokół tego tematu powstało wiele, czasem nawet mocno skrajnych i przesadzonych teorii. Wielką popularność zyskała teoria o tzw. „Starożytnych Kosmitach”, która powoli przechodzi z teorii w ruch religijny. Niewiarygodne dla nas było to, w jaki sposób Starożytni Egipcjanie w ogóle wznieśli głazy ważące kilka – kilkanaście ton na taką wysokość.

Archeolodzy badający teren starożytnego kamieniołomu na wschodniej pustyni Egiptu natknęli się na szczątki urządzenia, które służyło do transportowania kamieni na wysokości. Było to proste rozwiązanie wykorzystujące zjawisko „Mnożnika siły”… Jest to rampa, która odpowiednio zamocowana mogła bezproblemowo przemieszczać się w górę, przy 20 stopniowym odchyleniu od podłoża.

System ten używany był na pewno przy budowie wielkiej piramidy w Gizie, jednak jest duża szansa, że ta sama technologia służyła robotnikom przy budowie reszty z piramid w Egipcie.

Pozostaje do odnalezienia jeszcze sposób w jaki sposób Starożytni Egipcjanie przecinali, bloki i wielkie skały z taką precyzją. Jednak do tej czynności też pewnie nie byli potrzebni kosmici. Była to jedna z największych zagadek ludzkości, a stała za nią dość prosta jednak zaawansowana metoda.


Sprawdź artykuł Jak zaawansowani technologicznie byli Starożytni Egipcjanie?


Źródła:
scientificamerican.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *