las
TEORIE SPISKOWE I TAJEMNICE

Brytyjskie Roswell – Jedno z najbliższych spotkań z UFO

W Angielskim lesie, Rendlesham w 1980 roku, doszło do niewiarygodnego incydentu, gdzie głównymi świadkami byli Amerykańscy wojskowi akurat tam stacjonujący. Tenże las oddziela dwie bazy, RAF Woodbrige i RAF Bentwaters, z których w czasie zimnej korzystały Stany Zjednoczone.

Pewnie każdy kojarzy historie związaną z Roswell. W pewnym sensie był to przełom, jeśli chodzi o obserwacje UFO i głoszenie teorii z nimi związanych.
Incydent ten nigdy nie został do końca wyjaśniony. Wydarzenie określa się mianem Brytyjskiego Roswell, ponieważ podobnie jak tam doszło do bliskiego kontaktu.


W noc Bożego Narodzenia, w lesie zauważone zostało bardzo jasne, jaskrawe światło. Jedna z baz wysłała w to miejsce oddział ludzi, by sprawdzili i zbadali teren. Jak się okazało…
Nie chodziło o rozbity samolot, jak przypuszczał zarząd bazy, a o lądowanie latającego spodka.

Trzech wysłanych żołnierzy doświadczyli z nim bardzo bliskiego kontaktu, jednemu z nich nawet udało się dotknąć tajemniczego pojazdu.
Była to trójkątna bryła, która po kilkudziesięciu minutach najzwyczajniej uniosła się i odleciała.

Było to jedno z najbliższych, wiarygodnych spotkań z UFO. Jak się okazało, nie ostatnie w tamtym okresie…

Dwa dni później poajwiło się ponownie, w tym samym lesie.

Tym razem, jednym ze świadków był płk. Charles Halt. On i kilku innych wojskowych, na niebie zaobserwowali nie wielkie, czerwonawe światło pojawiające się w kilkusekundowych odstępach.

Jak mówił płk. Halt, po około 30 sekundach, obiekt wybuchł i rozpadł się na 5 części, które po chwili znikły w powietrzu.

Chwile potem, zaraz obok pojawiły się świecące obiekty, poruszały się bardzo szybko i jakby przeczyły zasadom grawitacji.

Jeden nadleciał na kilkaset metrów od żołnierzy i wysłał w Ich kierunku strumień światła… Po chwili wszystkie obiekty zniknęły.

Raport na temat tego wydarzenia w dość dużym stopniu odzwierciedlał, opisywane przez wojskowych sensacje. Fakt, że świadkami byli także żołnierze o wyższych stopniach, sprawia iż wydarzenie staje się bardziej prawdopodobne.

Jednak jak było na prawdę, tego nie wiemy…

Obraz przedstawiony w poście nie odzwierciedla prawdziwych wydarzeń, dodany został dla pobudzenia wyobraźni czytelnika.

POST TAKŻE ZNAJDUJE SIĘ NA STEEMIT!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *