5G
NAUKA I TECHNOLOGIA

5G jako standard. Czy powinien zostać wprowadzony?

Technologia 5G miałaby być nowym standardem sieci komórkowej, w teorii oferuje wiele udogodnień a w szczególności o wiele większą prędkość przesyłu. Wielu twierdzi, że nie powinna zostać wprowadzona, dlaczego?

Technologia 5G, mogłaby stanowić kolejne zagrożenie dla funkcjonowania człowieka. Twierdzi tak ponad 180 naukowców-specjalistów i lekarzy, którzy sprzeciwiali się wprowadzenia jej w przyszłości. 13 września 2017 roku, napisali apel do Unii Europejskiej z prośbą zawieszenia technologii w Europie.

W szczególności zwracano uwagę na pole elektromagnetyczne, które znacznie by się zwiększyło po wprowadzeniu standardu. Ludzkość już jest narażona na liczne sztuczne promieniowania RF-EMF (3G, 4G, wi-fi), dodatkowe źródła promieniowania mogłyby negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Promieniowanie RF-EMF jest bardzo szkodliwe, powoduje wzrost prawdopodobieństwa wystąpienia raka mózgu i serca. Jest skutkiem także innych dolegliwości takich jak, bezpłodności, pogorszeniu samopoczucia, czy problemami z koncentracją i pamięcią. Dlatego w miarę możliwości, powinniśmy ograniczyć jego emisje.

Jak się okazuje technologia 5G już funkcjonuje w niektórych państwach UE, dokładnie w Finlandii i Estonii. Jednak tylko w pojedynczych miastach. Pojawiają się także plany organizacji sieci 5G w Polsce, jak można wyczytać w spidersweb.pl

Według prezesa, Polska dysponuje bardzo dobrymi podstawami do rozwoju tej infrastruktury. I ma do dyspozycji 4 mld zł na dalszy jej rozwój.

Kraje UE niewątpliwie dążą do rozwinięcia technologii 5G, jednak jeśli kiedyś zostanie ona uznana za standard, może znacznie odbić się na ogólnym zdrowiu ludności.


Źródła:
odkrywamyzakryte.com
spidersweb.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *